NASZE UCZENNICE ZAŚPIEWAJĄ W FILHARMONII KRAKOWSKIEJ!!!

W czwartek 21 października 2021 roku w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych odbyły się eliminacje wojewódzkie do VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”.

W tym roku Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W przesłuchaniach wzięła udział rekordowa liczba uczestników – prawie 50 podmiotów muzycznych z całego województwa małopolskiego. Soliści, zespoły, chóry – reprezentanci każdej z czterech kategorii wiekowej – maluchy, dzieci, młodzież i dorośli śpiewali piosenki o charakterze patriotycznym, partyzanckim i obozowym związane z historią Polski.

W tym jakże ważnym wydarzeniu wśród występujących nie zabrakło zespołu wokalnego NOLITE TIMERE ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach.

Jury Festiwalu, w którym zasiedli przedstawiciele prestiżowych ośrodków muzycznych, takich jak Filharmonia Krakowska czy Akademia Muzyczna w Krakowie, po długich, dwugodzinnych obradach wybrało laureatów eliminacji oraz wskazało kto pojedzie na finał konkursu do Krakowa.

Jak się okazało, dziewczęta z naszego zespołu znalazły wielkie uznanie w oczach komisji konkursowej, gdyż zdobyły I miejsce w swojej kategorii i jako jedyny zespół wśród 8 solistów wystąpi w kolejnym, tym razem finałowym etapie Festiwalu. Zaśpiewają w Filharmonii Krakowskiej!

Małgorzata Miłkowska

28 października 2021