Niezwykłe przeżycia

19 stycznia br. klasy Va i Vb uczestniczyły w spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza" wystawionym przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Nasi uczniowie mieli okazję odwiedzić prawdziwy teatr oraz przeżyć w nim niezapomniane chwile.

Spektakl w reżyserii Matyldy Baczyńskiej poruszył serca dzieci niezwykłą historią osieroconej Ani, szukającej domu oraz prawdziwego zrozumienia, opieki i czułości. Młodzi widzowie mogli przekonać się, jak ważna w życiu jest miłość, jak pozwala ona wzrastać i rozwijać się  z "brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia". Tymi słowami właśnie opisano przemianę Ani w jednej z piosenek, które wkomponowane pomiędzy dialogi, dopełniały treść przedstawienia   i wraz z przepiękną muzyką i układami tanecznymi tworzyły niepowtarzalny klimat. Na pewno też na długo zapadną w pamięć naszych uczniów kostiumy z dawnej epoki, dekoracje sceniczne, a także świetna gra aktorska, zwłaszcza pełna ekspresji kreacja tytułowej Ani.

Przedstawienie było niezwykle emocjonujące, pełne wzruszeń, ale też dobrego humoru. Dało naszym dzieciom niezapomniane doznania estetyczne, uczuciowe i duchowe.

Gabriela Schabowska

20 stycznia 2023