Nowi koledzy z Ukrainy

Wydarzenia za naszą wschodnią granicą sprawiają, że nikt z nas nie chce pozostać obojętnym na tragedię naszych sąsiadów. Nie inaczej jest w przypadku dzieci, które mają ogromne i wrażliwe serca, co udowodnili uczniowie klasy III a. A wszystko zaczęło się od pytań wysłanych na czacie w Teams przez przewodniczącego klasy Nikodema Kwaśnego już 26 lutego: Czy ma pani pomysł, jak nasza klasa może pomóc dzieciom z Ukrainy? Jak my, dzieci, możemy pomóc? Wzruszające i motywujące.

Zrealizowanych pomysłów było wiele: spontanicznie tworzone prace wyrażające solidarność, dekoracja klasy, dzień ukraiński oraz zaangażowanie się w akcję Plecaczek i zbiórkę pięknych zabawek i gier, które zostały przekazane do GOKu w Ciężkowicach.

Swoje pozytywne nastawienie uczniowie III a pokazali, przyjmując do klasy początkiem marca ukraińskie dzieci: kolegę i koleżankę. Mamy nadzieję, że nasze bliźniaki, Anastasiia i Maksym, czują tę pozytywną energię.

Wszelkie nasze działania nie byłyby jednak możliwe bez wsparcia Rodziców, za co z całego serca dziękujemy!

29 marca 2022