Nowy rok szkolny

"Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,

nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,

nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało".

Janusz Korczak

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Ciężkowicach rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym. Po nabożeństwie dyrekcja, nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami udali się za sztandarem do szkoły, gdzie klasa VI a wraz z chórem zaprezentowała montaż-słowno muzyczny poświęcony 80.  rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wychowawczyni klasy, p. Joanna Dziuban zadbała, aby w scenariuszu obok elementów poważnych pojawiły się pogodne życzenia na nowy rok szkolny. Oficjalna uroczystość została zakończona przemówieniem dyrektor szkoły, p. Zofii Tarasek, po czym uczniowie mieli możliwość przywitać się ze swoimi wychowawcami.

Jesteśmy przekonani, że rozpoczęty roku szkolnym będzie bogaty w osiągnięcia i sukcesy.

02 września 2019