Nowy rok szkolny 2023/2024 oficjalnie rozpoczęty…

W poniedziałek 4 września po nieco wydłużonych wakacjach wróciliśmy do szkoły, która  po połączeniu z przedszkolem  stała się Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Ciężkowicach. Uroczystą inaugurację nowego roku szkolnego zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Gminy Ciężkowice – pan Stanisław Kuropatwa, Radni Gminy Ciężkowice, pani dyrektor ASPO oraz dyrektorzy wszystkich szkół w gminie.

Po Mszy św. odprawionej w miejscowym kościele parafialnym wszyscy udali się do Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie klasa VIa zaprezentowała przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni, pani Aldony Król oraz przy wsparciu chóru pod batutą pani Małgorzaty Miłkowskiej montaż słowno-muzyczny, którego mottem stały się słowa Jana Pawła II: Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali

Oprócz słów o wakacjach i o szkole pojawiło się też wspomnienie wydarzeń z września 1939 r., kiedy to zamiast szkolnego dzwonka słychać było dźwięk syren zwiastujących wybuch II wojny światowej. Aby uczcić pamięć poległych, przedstawiciele uczniów złożyli wiązanki i zapalili znicze przed tablicą upamiętniającą oficerów AK - Łuczkiewiczów oraz przy pomniku przed urzędem gminy.

Renata Gadecka

05 września 2023