Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania...

Dotarła do nas smutna wiadomość, że w dniu 29 marca 2020r. zmarła śp. Maria Iżykowska – wieloletni Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach.

„Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania,

Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić,

tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”

/Ks. Jan Twardowski/

Droga Mario!

Żegnam Cię w imieniu Dyrekcji, koleżanek i kolegów nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczennic i uczniów oraz ich rodziców ,a także w imieniu absolwentów i przyjaciół Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach.

Żegnam Cię, jako członka szkolnej rodziny, wychowawcę wielu pokoleń młodzieży, wspaniałego pedagoga i przyjaciółkę.

Pozostawiłaś w historii szkoły pięknie zapisaną kartę.

Swoją obecnością chcemy podziękować Ci Mario, za pracę i trud wniesiony w wychowanie młodego człowieka i rozwój naszej szkoły.

Ty zawsze z troską pochylałaś się nad tymi, którzy potrzebowali pomocy. Tylko wielki przyjaciel nie czeka na prośbę o pomoc, zawsze wspiera w potrzebie, nieszczęściu, chorobie i w każdej, najdrobniejszej sprawie. Wiemy o tym my wszyscy i nasi uczniowie.

Umiałaś słuchać dorosłych i dzieci. Nigdy nie pozostałaś obojętna wobec problemów i zwykłych radości. Cieszyłaś się autorytetem zarówno wśród uczniów, jak i grona pedagogicznego. Twoi dawni uczniowie do dziś ciepło i serdecznie Cię wspominają.

Zawsze cieszyły Cię sukcesy dzieci, ale też bardzo martwiły sprawy trudne.

Żegnamy Cię, jako naszą serdeczną koleżankę i przyjaciółkę, z którą przepracowaliśmy wiele lat. Swoim wielkim sercem i doświadczeniem umiałaś zawsze łagodzić trudne sytuacje.

Kochana Mario, za Twoją obecność wśród nas, za wszelkie dobro, troskę, miłość i przyjaźń  – w imieniu nas wszystkich – dziękuję.

Z przekonaniem, że życie nie kończy się tu na Ziemi, bo Bóg jest Miłością – wierzymy, że będziesz żyć z Nim w Niebie.

Nie mówimy … żegnaj Mario, lecz … do zobaczenia ….

Spoczywaj w pokoju.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Obsługi i Administracji