Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

21 listopada 2017r. odbyła się XXIV edycja ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny organizowanego w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty.

Wsród 5807 uczestników z województwa małopolskiego znalazło się 15 uczniów z klas II - III  naszej Szkoły.

Celem konkursu jest motywowanie uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań, a także odkrywanie uzdolnień i talentów matematycznych.

Test konkursowy obejmował 30 zadań o różnej skali trudności, za które można było uzyskać po 3, 4 i 5 punktów. Za błędną odpowiedź przyznawane były punkty ujemne równe ¼ liczby punktów przewidzianych dla danego zadania. Było to dodatkowe utrudnienie wymagające sprytu i logicznego myślenia.

Wyniki konkursu opublikowano w styczniu, najlepszy uzyskał Waza Patryk z klasy III, który przekroczył próg 75% punktów i zajął 32 miejsce w województwie. Otrzyma on Dyplom Uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku.

Gratulacje!

Joanna Roczniak