Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny ma na celu rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych, a także zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk. Organizatorem konkursu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współpracy z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych. W związku z powyższym  mile widziane były prace z akcentem odnoszącym się do zagadnienia ochrony środowiska i klimatu, uwzględniające temat: Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat. Przystąpiło do tego konkursu kilkoro uczniów z klas I-VIII.

Jolanta Zagórska

05 grudnia 2022