Ortografia nam niestraszna!

24.05.2021 uczniowie klas II-III zmagali się z pisownią trudniejszych słówek z naszego ojczystego języka. W Szkolnym Konkursie Ortograficznym udział wzięli najlepsi z klas II - III.
To oni reprezentowali poszczególne oddziały:
IIa - Radosław Truchan, Zofia Ćwiklik,
IIb - Anna Miłkowska, Anna Ciepiela,
IIIa - Karolina Gucwa, Adam Libront,
IIIb - Jakub Hołda, Karol Chruślicki, Maja Bućko.
Uczniowie napisali dyktando, rozwiązali łamigłówki i zagadki, wykazali się znajomością zasad ortograficznych. Zadania nie były łatwe, ale dzieci świetnie sobie poradziły. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład której weszły panie:
Ewa Kukułka, Alina Jurkiewicz i Aneta Kozioł.
Po podliczeniu zdobytych punktów niekwestionowanym Mistrzem Ortografii w klasach młodszych w roku szkolnym 2020/2021 została uczennica klasy IIIa - Karolina Gucwa.
Przyznano również 2 wyróżnienia.  Zdobyli je: Jakub Hołda z klasy IIIb i Radosław Truchan
z klasy IIa. Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Mistrzowi i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy znakomitych umiejętności i życzymy kolejnych, nie tylko ortograficznych sukcesów.

Organizator konkursu:

Małgorzata Gaj