Ortografii się nie boimy!

Dnia 14 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II-IV. Konkurs miał na celu sprawdzenie opanowania zasad ortograficznych i posługiwania się nimi w praktyce, kształtowanie czujności ortograficznej i wyrabianie nawyku poprawnego pisania. W zmaganiach brały udział 2-osobowe zespoły poszczególnych klas wyłonione w klasowych konkursach. Najpierw uczestnicy pisali dyktando, a następnie rozwiązywali różnorodne zadania z trudnościami ortograficznymi. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Aneta Kozioł, Małgorzata Ciepiela, Katarzyna Steczyńska oraz organizatorzy konkursu: Dorota Wróblewska i Małgorzata Gaj. Wszyscy uczniowie biorący udział doskonale poradzili sobie z zadaniami, pokazali, że znają zasady ortografii i umieją posługiwać się nimi w praktyce. Mistrzem Ortografii klas II-IV została uczennica klasy IV b Klaudia Urban. Klaudia reprezentowała później naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Jastrzębi. Zdobyła tam tytuł Gminnego Mistrza Ortografii w kategorii klas II-IV. Ogromnie się cieszymy z tego osiągnięcia i życzymy Klaudii oraz wszystkim pozostałym uczestnikom rozwijania swych zdolności i satysfakcji z poprawnego pisania.

Małgorzata Gaj

25 kwietnia 2024