Parki Krajobrazowe Polski

Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym wzięli udział XVIII edycji Ogólnopolskiego  Konkursu  Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

Celem konkursu jest rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów, szersze zainteresowanie przyrodą i procesami w niej zachodzącymi.

16 listopada 2018 r. dziewięcioro uczniów wzięło udział etapie szkolnym ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Wyłoniona czwórka w składzie: Kacper Kamiński klasa IIIb,  Aleksandra Dziuban klasa IIIa,  Kaja Wojtaczka klasa IIIc, Mikołaj Zabawski  klasa VIIa,  reprezentowała szkołę 14 grudnia 2018 r.  na etapie gminnym zdobywając tam kwalifikacje do etapu  międzypowiatowego (rejonowego). Na tym etapie uczniowie wykazywali się wiedzą z biologii, geografii i Ciężkowicko - Rożnowskiego Parku Krajobrazowego.

22 lutego 2019 r.  drużyna naszej szkoły wzięła udział w  etapie rejonowym i zajęła tam 1 miejsce zdobywając tym samym  kwalifikacje do etapu wojewódzkiego. Na tym etapie  obowiązywała wiedza z biologii, geografii oraz z 3 parków tj. Ciężkowicko- Rożnowskiego, Wiśnicko - Lipnickiego i Pasma Brzanki.

Do kolejnego etapu, który odbędzie się pod koniec kwietnia  uczniowie muszą się przygotować dodatkowo  z 11 parków krajobrazowych Małopolski, a także muszą perfekcyjnie  rozpoznać  wyznaczone  gatunki roślin i zwierząt.

Dziękujemy za pomoc p. Wojciechowi Sankowi, który oprowadzał nas po muzeum przyrodniczym, udzielał wskazówek jak rozpoznawać gatunki i tym samym pomógł nam lepiej przygotować się do konkursu.

Małgorzata Bajorek

22 lutego 2019