Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

Dnia 21 i 22 kwietnia 2022 r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Ciężkowicach. Dzieci poznawały pomieszczenia biblioteki i poszerzały swą wiedzę o korzystaniu ze zbiorów bibliotecznych. Panie bibliotekarki przypomniały regulamin wypożyczania książek i zasady obchodzenia się z książkami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały różnorodne zadania i odpowiadały na pytania dotyczące lektur, bajek i baśni. Dla pierwszoklasistów był to bardzo ważny dzień, ponieważ wszyscy oficjalnie stali się wówczas prawdziwymi czytelnikami. Złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało certyfikat i słodką niespodziankę. Dzieci obiecały, że będą często odwiedzać bibliotekę.

22 kwietnia 2022