Patryk Waza Laureatem Małopolskiego Konkursu Chemicznego

Uczeń Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach, Patryk Waza zdobył najwyższy tytuł – Laureata Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego.

Patryk był gościem gali podsumowującej tegoroczne konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Uroczystość wręczenia zaświadczeń Laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych miała miejsce 26 kwietnia w auli Uniwersytetu im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. W tym wydarzeniu udział wzięli Kurator Oświaty dr Gabriela Olszowska oraz Wicekurator Artur Pasek. Gospodarzem uroczystości był prof. dr hab. UKEN Michał Rogoż – prorektor ds. nauki.

Wicekurator w swoim przemówieniu podkreślił ogromną rolę rodziców, którzy zaszczepili                w swoich dzieciach chęć do nauki oraz umożliwili im rozwój kompetencji potrzebnych do osiągnięcia sukcesu. Podziękował też nauczycielom, którzy rozwinęli w uczniach zdolności, zaszczepili pasje i poprowadzili do zdobycia tytułu. Pogratulował laureatom, nazywając ich „najlepszymi z najlepszych”. Życzył dalszego rozwoju i spożytkowania posiadanych przez nich talentów.

Do etapów szkolnych konkursów kuratoryjnych w tym roku przystąpiło ponad 37 tysięcy uczniów, do etapów rejonowych awansowało 5800, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 1100 uczniów, natomiast zaszczytny tytuł laureata otrzymało tylko 161. W tej grupie wyróżnia się  Patryk Waza – uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciężkowicach, który jest laureatem  Małopolskiego Konkursu Chemicznego (znalazł się wśród zaledwie 9 laureatów).

Nasz ósmoklasista otrzymał zaświadczenia, które dają określone uprawnienia i przywileje, m.in. pierwszeństwo podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i najwyższą ocenę końcową z chemii. Dokument ten jest dla Patryka przepustką do wymarzonej szkoły średniej.

Patryku, życzymy Ci mądrego wyboru szkoły i dalszego rozwoju. Mamy nadzieję, że historia, jaką napisałeś, zainspiruje młodszych kolegów do solidnej nauki, poszukiwania pasji, ukaże sens walki o wiedzę i umiejętności oraz da wiarę w możliwość osiągnięcia sukcesu.
Jesteśmy z Ciebie dumni!

Małgorzata Bajorek