Pierwszoklasiści czytelnikami
Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej

Czytanie jest to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości

przy pomocy cudzych słów.

Jarosław Iwaszkiewicz

My, uczniowie pierwszej klasy, Tobie książko przyrzekamy…

W maju uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ciężkowicach. Dzieci w przebraniach bajkowych postaci uważnie przysłuchiwały się kierowanym do nich słowom o korzyściach płynących z czytania książek, z zapałem rozwiązywały zagadki, krzyżówki i rebusy. Na podsumowanie złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumienne wykonywać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę dzieci otrzymały piękne certyfikaty i zakładki.

Dużą niespodzianką dla uczniów klasy 1a było spotkanie panią Agatą Salamon, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Ciężkowicach oraz członkiem Polskiego Związku Głuchych, która wprowadziła dzieci w świat języka migowego. Nauka tego języka może być świetną zabawą wspomagającą rozwój dziecka i dobrym sposobem na uwrażliwienie na potrzeby innych.

Ufamy, że przeżycia, jakich dzieci doświadczyły podczas pasowania, sprawią, iż biblioteka będzie się im kojarzyła z miejscem przyjaznym i radosnym, w którym każdy, kto lubi czytać, jest mile widziany.

Joanna Roczniak

05 czerwca 2023