Pieszo przez Nowy Sącz…

Już po konferencji klasyfikacyjnej uczniowie klasy VII b udali się na wycieczkę do Nowego Sącza. Była ona o tyle niezwykła, że do miasta dojechaliśmy pociągiem, a potem wszędzie chodziliśmy pieszo. Najpierw udaliśmy się do Sądeckiego Parku Etnograficznego, gdzie mogliśmy obejrzeć, jak wyglądało życie na wsi jeszcze w XX stuleciu. Wnętrza zwiedzanych chat i opowiadanie pani przewodnik rozbudzały ciekawość i skłaniały do pytań o trudne warunki życia i pracy ludzi z tamtych lat. Potem udaliśmy się w stronę rynku. Po drodze zatrzymaliśmy sia na posiłek, żeby nabrać sił przed dalszym marszem i przed rozgrywkami, jakie czekały na nas w LaserShot (elektroniczny paintball). Zabawa tam była przednia, a najlepszy strzelec, którym okazał się Alan Bryndal, wyszedł stamtąd z medalem. Gdy nieco ochłonęliśmy po tej zabawie, udaliśmy się powoli w stronę dworca kolejowego, zatrzymując się po drodze na lody.

Do Ciężkowic wróciliśmy zmęczeni, ale z przekonaniem, że miło razem spędziliśmy dzień.

Renata Gadecka

21 czerwca 2022