Piłka nożna

Dnia 8 i 9 maja 2019 w Ciężkowicach i Zborowicach odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży oraz Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej. W obydwu tych turniejach wzięła udział reprezentacja naszej szkoły.

W pierwszym dniu piłkarskich zmagań starsza drużyna (kl. VII, VIII i III G) po wygraniu wszystkich meczów w swojej grupie przystąpiła do rozgrywki półfinałowej z reprezentacją Pławnej. Niestety, po dramatycznej końcówce i seriach rzutów karnych przegrała ten mecz i odpadła z turnieju.

SP Ciężkowice reprezentowali: Sebastian Nowak, Daniel Kurczab, Michał Drużba, Arkadiusz Śliwa, Kacper Kwaśny, Mateusz Rutka, Damian Rąpała, Wojciech Brończyk, Łukasz Szostek, Maciej Rutka.

Wyniki grupa A

• Ciężkowice – Jastrzębia nr 2  2:0
  • Ciężkowice – Kąśna Dolna  2:0
  • Ciężkowice – Bogoniowice  2:0

Półfinał:

• Ciężkowice – Pławna  1:1 (rzuty karne  8:9)

W drugim dniu zawodów w szranki stanęli młodsi piłkarze (kl. IV, V, VI), którym to zdecydowanie bardziej sprzyjało szczęście, ale też wykazali się większymi umiejętności. Nasza drużyna po wygraniu swojej grupy oraz meczu półfinałowego wygrała mecz finałowy i to ona będzie reprezentować Gminę Ciężkowice w zawodach powiatowych.

SP Ciężkowice reprezentowali: Szymon Dziuban, Paweł Korcik, Tomasz Postawa, Hubert Hołda, Tymoteusz Skowron, Jakub Choczyński, Maciej Zięcina, Damian Ligęza, Szymon Librant, Konrad Piotrowski, Kamil Gąsior, Jakub Dziodzio, Mikołaj Śliwa.

Wyniki grupa A

• Ciężkowice – Kąśna Dolna  3:0