POLSKA MOJA OJCZYZNA

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  zorganizowano w naszej szkole konkurs plastyczny pt. „Polska moja ojczyzna”.

Jego głównym celem było  pogłębianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o historii naszego kraju oraz o wielkich bohaterach narodowych.

Konkurs podzielony był na 3 kategorie wiekowe, różniące się tematykę i formą wykonania:

Klasy I-III – Barwy narodowe – forma przestrzenna;

Klasy IV-VI –Znów niepodległa  –  plakat;

Klasy VII-VIII – Ojcowie niepodległości – obraz.

Do konkursu zgłoszono wiele ciekawych, pięknych prac. Najstaranniej i najciekawiej wykonane zostały umieszczone na wystawie szkolnej i spośród nich dokonano wyboru prac zwycięskich.

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Marcel Wopiński kl. IIa

II miejsce – Karina Toporkiewicz kl. IIa

III miejsce – Natalia Wilga kl. III

Wyróżnienia – Lena Zięcina kl. IIa, Jolanta Gucwa kl. III, Kinga Dziubaczka kl. IIa

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Szymon Dziuban kl. VIa

II miejsce – Oliwier Nędza kl. IVb

III miejsce – Julia Gumola  kl. IVb

Wyróżnienia: Julia Szybowska kl. Va, Radosław Piotrowski kl. IVa, Paulina Róż kl. Vc, Maria Miłkowska kl. Vb, Magdalena Dziuban kl. IVc, Nikodem Piątek kl. IVb.

W kategorii klas VII-VIII:

I miejsce – Aleksandra Roman kl. VIIIb

II miejsce – Klaudia Wagner kl. VIIb

III miejsce – Weronika Trela kl. VIIa

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło po uroczystej akademii z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości 15.11.2018 roku. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów oraz dziękujemy za udział w konkursie i zaangażowanie.

Prace konkursowe można podziwiać na szkolnych korytarzach.

Foto                                                                                                                  Małgorzata Gaj

16 listopada 2018