Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!

Dnia 15 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Motywem przewodnim tego spotkania były słowa Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów! pochodzące z twórczości Edwarda Łojana.

Uczniowie klasy Va wraz z wychowawczynią, p. Małgorzatą Bajorek i nauczycielką języka polskiego, p. Ewą Kukułką oraz członkowie chóru szkolnego przybliżyli historię Polski od czasów rozbiorów, poprzez kolejne powstania, aż do roku 1918, kiedy nasz kraj po 123 latach niewoli odrodził się jako II Rzeczpospolita.

Uczestnicy tej uroczystości mogli wysłuchać wierszy wybitnych polskich poetów oraz pieśni patriotycznych wplecionych w scenkę ukazującą pełną miłości do ojczyzny postawę naszych rodaków pochodzących z różnych grup społecznych.

Całość uwieńczył występ chóru oraz solistów pod opieką p. Małgorzaty Miłkowskiej, którzy zaśpiewali utwory zaprezentowane na III Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej Bogu i Ojczyźnie w Łużnej - Mariola Gaj ( kl. VIc) Uwierz Polsko, a Szymon Dyl (kl. VIIIb) Oceany. W wykonaniu chóru usłyszeliśmy utwór Póki Polska żyje w nas, zespół z klasy IIIb zaśpiewał pieśń Polska flaga.

Ewa Kukułka

15 listopada 2019