Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach

Pośpieszmy z darem serca

 

      Drodzy Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach!

     Okazaliście wielkie serce, spiesząc w marcu z pomocą dla DPS-u w Bochni dotkniętego koronawirusem; teraz wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją, w jakiej w ostatnich dniach znalazł się Tuchów, a szczególnie Dom Spokojnej Jesieni prowadzony przez siostry józefitki. We wtorek 9.06. w apelu skierowanym do mieszkańców Tuchowa, ale też sąsiednich gmin, dyrektor ośrodka s. Pacyfika Pławecka prosiła o pomoc w opiece nad pensjonariuszami, którzy pozostali bez stałej opieki oraz o wsparcie materialne, zwłaszcza w zakresie środków ochrony osobistej i sprzętu specjalistycznego potrzebnego do codziennej pracy przy chorych na Covid-19 oraz dla ochrony personelu przed zakażeniem.

       Natychmiast wiele instytucji i osób prywatnych pośpieszyło z pomocą, dostarczając maseczki, płyn dezynfekujący itp., jednak nadal ośrodek czeka na sprzęt specjalistyczny taki jak lampy bakteriobójcze, termometry laserowe, koncentratory tlenu, sterylizatory powietrza, maty dezynfekcyjne, aparaty do dekontaminacji pomieszczeń i oczyszczacze powietrza. Nie możemy takiego sprzętu zebrać, ale wspólnymi siłami możemy sprawić, że ośrodek będzie mógł te niezbędne akcesoria zakupić.

      Dlatego pragniemy włączyć się jako szkoła w pomoc dla DSJ w Tuchowie poprzez zbiórkę pieniężną, tak by wg aktualnych potrzeb ośrodek mógł zakupić konieczne materiały.

Dla tych z Państwa, którzy zechcą wesprzeć tę inicjatywę finansowo, podajemy numer konta bankowego:

Nr konta bankowego: 49  85910007  0294  0355  2881  0047

W tytule wpłaty należy wpisać: POMOC DPJ TUCHÓW

     Liczymy, że składając grosz do grosza, uzbieramy sumę na zakup choć jednej sztuki potrzebnego sprzętu i w ten sposób przyczynimy się do uratowania lub ochrony czyjegoś zdrowia lub życia. Oczywiście apelujemy przede wszystkich do Rodziców; zachęcamy jednak również naszych Uczniów, by wsparli potrzebujących choćby niewielkimi kwotami, którymi dysponują w ramach kieszonkowego.

      Każda, nawet najdrobniejsza pomoc się liczy, jeśli jest darem serca...

      O wielkości uzbieranej kwoty i jej przeznaczeniu poinformujemy Państwa na stronie internetowej naszej szkoły.

      Z góry dziękujemy za wsparcie naszej akcji!

 

 

                                     Dyrekcja i Rada Pedagogiczna SP w Ciężkowicach

 

 

 

 

10 czerwca 2020

Skontaktuj się z nami

spciezkowice@ciezkowice.pl

tel. 14 6510040 

ul. Tysiąclecia 12

33-190 Ciężkowice

@ SP Ciężkowice Edytor WebWave CMS