Powiatowa Drużynowa Liga LA Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Obok zawodów lekkoatletycznych Igrzysk Dzieci 31 maja w Tarnowie rywalizowali uczniowie klas starszych w powiatowych zmaganiach drużynowej ligi LA Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach, którzy w sześciu konkurencjach dziewcząt i chłopców gromadzili punkty do klasyfikacji zespołowej. Bardzo dobre wyniki indywidualne naszych uczniów przełożyły się na końcowy sukces naszych drużyn. Po zsumowaniu wszystkich punktów na czele klasyfikacji chłopców znalazła się nasza szkoła, a wśród dziewcząt nasze zawodniczki uplasowały się na miejscu drugim. Najlepsze indywidualne miejsca zajęli:

Hubert Hołda – I miejsce  w skoku w dal,

Daniel Bawołek – I miejsce w pchnięciu kulą,

sztafeta 4x100 (J. Dyl, K. Hołda, M. Zięcina, D. Bawołek) – I miejsce

Jakub Dziodzio – II miejsce w skoku w dal,

Janusz Dyl – III miejsce w biegu na 100 m,

Damian Ligęza – III miejsce w biegu na 1000 m,

Patrycja Olchawska – II miejsce w pchnięciu kulą,

Julia Dorota Szczerba – III miejsce w biegu na 600 m,

Nina Wojtaczka – III miejsce w biegu na 300 m.

Pełny skład naszych drużyn:

Dziewczęta: Patrycja Olchawska, Julia Dorota Szczerba, Nina Wojtaczka, Amelia Głód, Anita Gomułka, Martyna Szarek, Emilia Szybowska, Julia Szybowska, Marcelina Szymańska, Emilia Tabiś, Martyna Wilga, Magdalena Woźniak.

Chłopcy: Daniel Bawołek, Hubert Hołda, Jakub Dziodzio, Damian Ligęza, Maciej Zięcina, Janusz Dyl, Szymon Gucwa, Krystian Hołda, Kacper Kachniarz, Karol Król, Jakub Oślizło, Mikołaj Śliwa, Hubert Żaba.

Joanna Dziuban

31 maja 2022