Powiatowe Finały Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych

Wraz z wiosenną aurą międzyszkolna rywalizacja sportowa przeniosła się na otwarte przestrzenie. Pierwszą okazją ku temu były rozegrane 28 kwietnia w Siedliskach powiatowe drużynowe biegi przełajowe zaliczane do klasyfikacji Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W trzech z sześciu kategorii zawodów na starcie stanęli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Ciężkowicach. Spory sukces zanotowały nasze dziewczęta rywalizujące w najmłodszej kategorii wiekowej (klasy czwarte i młodsi), które w znakomitym stylu zajęły pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji. Indywidualnie najlepszą zawodniczką biegu została Zuzanna Kloc. Startujące w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej nasze najstarsze drużyny zaprezentowały się godnie, jednak nie udało im się nawiązać do sukcesów najmłodszych koleżanek. Chłopców ostatecznie sklasyfikowano na miejscu piątym, natomiast dziewczęta zajęły miejsce siódme.

Szkołę Podstawową w Ciężkowicach w zawodach reprezentowali:

Dziewczęta klasy IV: Zuzanna Kloc, Lena Figas, Natalia Lorek, Wiktoria Dziedzina, Milena Galas, Natalia Szymańska.

Dziewczęta IMS: Małgorzata Bajorek, Nina Wojtaczka, Julia Gebert, Natalia Bajorek, Emilia Szybowska, Julia Szybowska.

Chłopcy IMS: Karol Król, Maciej Zięcina, Damian Ligęza, Hubert Hołda, Jakub Oślizło, Hubert Żaba.

Joanna Dziuban

28 kwietnia 2022