Powiatowe Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

Po dobrych występach w zawodach gminnych reprezentacje naszej szkoły wystąpiły w powiatowych drużynowych zawodach szachowych rozegranych 14 listopada w Radłowie w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Rywalizacja w meczach pomiędzy szkołami odbywała się na czterech szachownicach z założeniem, że wśród zawodników musi być co najmniej jedna dziewczynka. Nasze drużyny w obu kategoriach wiekowych zaprezentowały się z jak najlepszej strony. Nasza „starsza” drużyna wróciła z zawodów z pucharem za czwarte miejsce. O jedno miejsce niżej w Igrzyskach Dzieci sklasyfikowano naszych młodszych szachistów, co, biorąc pod uwagę obecność w zawodach wielu zawodników posiadających szachowe kategorie, jest bardzo dobrym rezultatem.

Szkołę Podstawową w Ciężkowicach w szachowych zawodach powiatowych reprezentowali:

Bartosz Szymański, Mikołaj Nowak, Stanisław Dziuban i Natalia Szymańska  - Igrzyska Dzieci

Nikodem Gut, Mikołaj Rusin, Patryk Waza i Patrycja Bednarz – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Joanna Dziuban

20 listopada 2023