Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach wzięła udział w drużynowym turnieju szachowym rozegranym 17 listopada w Radłowie w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna w składzie: Karol Król, Hubert Hołda, Julia Szybowska i Anita Gomułka bardzo dobrze zaprezentowała się w zawodach, zajmując trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. W sześciorundowej rywalizacji nasi uczniowie pokazali, że dobrze opanowali tajniki „królewskiej gry”, dzielnie stawiając czoła doświadczonym w turniejach różnej rangi zawodnikom. Ostatecznie w końcowej klasyfikacji najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej z Lubaszowej, drugie miejsce zajęła drużyna z Tarnowca, a naszej reprezentacji przypadły medale brązowe i miejsce na trzecim stopniu turniejowego podium.

Joanna Dziuban

18 listopada 2021