Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

  28 września w tarnowskim Parku Biegowym „Marcinka” zostały rozegrane powiatowe finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych.             

W każdej z czterech kategorii na starcie stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. Jako pierwsze na starcie zameldowały się dziewczynki klas młodszych rywalizujące w biegu 10x600m w ramach Igrzysk Dzieci. Bardzo dobrze w tej rywalizacji zaprezentowały się nasze uczennice, które ukończyły bieg na - premiowanym do zawodów wojewódzkich - drugim miejscu. Jeszcze lepiej zaprezentowali się w tej samej kategorii wiekowej chłopcy z naszej szkoły. W biegu 10x600m zajęli oni pierwsze miejsce, uzyskując znaczną przewagę nad pozostałymi sztafetami, zapewniając sobie kwalifikację do finałów wojewódzkich. W kolejnym biegu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rywalizowały dziewczęta starsze. Również w tej kategorii dobry start zanotowały reprezentantki naszej szkoły. W końcowej klasyfikacji zajęły one  wysokie - trzecie miejsce. Niestety nie wystarczyło to do awansu do kolejnego etapu rywalizacji, co nie zmienia faktu, iż nasze uczennice należą do powiatowej czołówki w biegach. Jako ostatni wystartowali najstarsi chłopcy w biegu 10x800m. W tej rywalizacji sztafeta reprezentująca naszą szkołę została sklasyfikowana na miejscu piątym, dobrze prezentując się w biegowej konfrontacji z uczniami klas sportowych innych szkół.

W zawodach Szkołę Podstawową w Ciężkowicach w poszczególnych kategoriach reprezentowali:

Igrzyska Dzieci – dziewczęta

Ewelina Maciaszek, Anna Maciaszek, Ada Uznańska, Magdalena Woźniak, Patrycja Olchawska, Natalia Bajorek, Nina Wojtaczka, Julia Kras, Anna Zych, Matylda Hołda.

Igrzyska Dzieci – chłopcy

Paweł Korcik, Bartłomiej Kapałka, Daniel Bawołek, Kacper Dziuban, Wiktor Stanuch, Jakub Oślizło, Tymoteusz Skowron, Hubert Holda, Tomasz Postawa, Szymon Dziuban, Igor Kotul.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta

Sylwia Jamka, Magdalena Wietecha, Joanna Woźniak, Klaudia Mucha, Kaja Wojtaczka, Justyna Osysko, Kinga Feć, Eliza Trela, Justyna Gucwa, Aleksandra Skrabska, Patrycja Ablewicz.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy

Rafał Pabian, Sebastian Nowak, Krystian Banaś, Adrian Florek, Daniel Kurczab, Jakub Brotoń, Kacper Woźniak, Michał Drużba, Jakub Mirek, Mateusz Gniadek, Kamil Hołda.

Foto

Joanna Dziuban

28 września 2018

Skontaktuj się z nami

spciezkowice@ciezkowice.pl

tel. 14 6510040 

ul. Tysiąclecia 12

33-190 Ciężkowice

@ SP Ciężkowice Edytor WebWave CMS