Powiatowe Trójboje i Czwórboje Lekkoatletyczne Igrzysk Dzieci

Sportowa rywalizacja w bieżącym roku szkolnym powoli dobiega końca. Jednymi z ostatnich zawodów są zmagania lekkoatletyczne. 31 maja na tarnowskim stadionie TOSiR rozegrano finały powiatowe Igrzysk Dzieci w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach trójbojowych zameldowała się dziewczęca reprezentacja naszej szkoły, natomiast w starszej kategorii rywalizującej w czwórboju wystąpili nasi chłopcy. Po kilkugodzinnych zmaganiach ogłoszono miłe dla naszej szkoły wyniki. Nasze dziewczynki okazały się najlepsze w końcowej klasyfikacji, zostając mistrzyniami powiatu oraz awansując do zawodów wojewódzkich. Nasi czwórboiści, mimo znacznego osłabienia brakiem kilku ważnych zawodników, wywalczyli miejsce na najniższym stopniu podium, odnotowując kolejny bardzo dobry start w Igrzyskach Dzieci. Podsumowując: zawody okazały się udane dla naszej szkoły, a ich wynik jest zwieńczeniem dobrej postawy w sportowym współzawodnictwie szkół w kończącym się roku szkolnym.

W zawodach naszą szkołę reprezentowali:

Wiktoria Dziedzina, Lena Figas, Milena Galas, Zuzanna Kloc, Natalia Lorek

Nikodem Gut, Oliwier Nędza, Szymon Sajak, Wiktor Stanuch, Marcel Wopiński.

Joanna Dziuban

31 maja 2022