19 lutego 2020

Powiatowy Półfinał  Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców

19 lutego w Gromniku rozegrany został powiatowy półfinał Igrzysk Dzieci w mini siatkówce chłopców. Do zawodów przystąpiło osiem drużyn reprezentujących gminy południowej części powiatu tarnowskiego, a wśród nich drużyna Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. Nasi chłopcy w fazie grupowej zajęli drugie miejsce, na które złożyły się zwycięstwa z Zakliczynem i Tuchowem oraz minimalna porażka z zespołem z Zalasowej. Rywalem naszej drużyny w meczu o awans do powiatowego finału była szkolna drużyna z Rzuchowej. Przeciwnicy, będący uczniami klasy sportowej o profilu siatkarskim, okazali się lepsi i to oni uzyskali kwalifikacje do kolejnego szczebla rozgrywek. Naszej szkole przypadło trzecie miejsce w turnieju, które z jednej strony jest sukcesem, a z drugiej pozostawiło mały niedosyt. Awans do finałów był bowiem w zasięgu ręki.

W zawodach szkołę Podstawową w Ciężkowicach reprezentowali:

Szymon Dziuban, Hubert Żaba, Jakub Dziodzio, Mikołaj Śliwa, Damian Ligęza, Kacper Dziuban, Igor Kotul, Karol Król, Daniel Bawołek, Dawid Bednarz, Kamil Semla.

Joanna Dziuban

Powiatowy Półfinał