Powiatowy Półfinał Igrzysk Młodzieży Szkolnej
w Koszykówce Chłopców

Siedem koszykarskich reprezentacji szkół będących mistrzami swoich gmin w kategorii chłopców w południowej części powiatu tarnowskiego, przystąpiło do zawodów powiatowego półfinału Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegranych 12 grudnia w Pleśnej. Wśród drużyn zgłoszonych do turnieju znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. W rywalizacji grupowej los przydzielił naszej szkole przeciwników z  Pleśnej, Zalasowej i Rzepiennika Biskupiego. Scenariusz każdego ze spotkań naszej drużyny był podobny. W pierwszych  połowach poszczególnych spotkań wszystko układało się po naszej myśli, po czym wszystko odwracało się  po przerwach. W każdym z meczów zwycięsko z parkietu schodzili nasi rywale eliminując nasz zespół z dalszych rozgrywek.

W składzie naszej drużyny w turnieju występowali: Wojciech Brończyk, Michał Drużba, Adrian Florek, Arkadiusz Gucwa, Sebastian Nowak, Mateusz Gniadek, Bartłomiej Gumola, Daniel Kurczab, Daniel Jamka, Arkadiusz Śliwa, Damian Rąpała.

Joanna Dziuban

12 grudnia 2018