Pracowicie i patriotycznie w Szkolnym Kole Caritas

W październiku nowi członkowie Szkolnego Koła Caritas z klas V i VI własnoręcznie przygotowywali wiązanki kwiatów przeznaczone na groby żołnierskie znajdujące się na ciężkowickim cmentarzu. Chętni uczniowie również z klas VIII wraz z rodzicami przynosili potrzebne materiały: gałązki, kwiaty i wstążki, a następnie wspólnie robili zielone wianki z jedliny czy tui i ozdabiali kwiatami i wstążkami w kolorach narodowych. Uczniowie bardzo licznie zostawali po lekcjach oraz przynosili materiały, aby każdy grób był udekorowany i aby przez to uczcić pamięć poległych żołnierzy spoczywających na naszym cmentarzu.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom za przyniesienie materiałów i pomoc w wykonaniu przepięknych okolicznościowych wianków.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Diana Piotrowska