08 października 2021

8 października 2021 r. o godzinie 11.20 w naszej szkole przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy. Celem próbnej ewakuacji było przećwiczenie, jak szybko i sprawnie jesteśmy w stanie zareagować na potencjalne zagrożenie wymagające natychmiastowego opuszczenia szkoły. W ewakuacji brali udział uczniowie naszej szkoły, przedszkola oraz pracownicy. Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego wszyscy sprawnie i szybko opuścili budynek szkoły oznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi i udali się na wskazane miejsce zbiórki. Następnie został złożony meldunek Pani Dyrektor o stanie liczebnym ewakuowanych klas. Akcja przebiegła prawidłowo, zgodnie z procedurami, a na wagę wydarzenia wpłynął dodatkowo udział strażaków z OSP Ciężkowice.

Próbny alarm przeciwpożarowy