Projekt przedmiotowy

Ekosystemy Ciężkowic i okolicy

Dniu 25 marca 2019 roku  w naszej szkole odbyła się prezentacja projektów przedmiotowych  z biologii - Ekosystemy Ciężkowic i okolicy.

W projekcie uczestniczyli wszyscy uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej. Na realizację zadań uczniowie mieli 6 tygodni. W tym czasie koordynatorzy poszczególnych grup projektowych zbierali pomysły, przydzielali zadania zgodnie z zainteresowaniami  i możliwościami rówieśników, planowali formę przedstawienia tematu. Członkowie  grup przygotowywali plakaty, prezentacje multimedialne, foldery, filmy, wyszukiwali i gromadzili informacje, rekwizyty na stoiska, przeprowadzali wywiady, odbywali wycieczki po okolicy, wykonywali makiety. Na stoiskach pojawiły się też smaczne ekologiczne poczęstunki.

Tematy poszczególnych grup projektowych i koordynatorzy grupy:

1. Ekosystem lasu - VIII b – Wiktoria Majcher
  2. Ekosystem pola uprawnego - VIII a - Kinga Kapałka