Promujemy głośne czytanie

7 lutego w kalendarzu widnieje zapis: Światowy Dzień Głośnego Czytania. Z tej racji dzieci z klas młodszych postanowiły włączyć się w obchody tego święta. Czytane książki dotyczyły tematyki zwierzęcej, ponieważ jesteśmy w trakcie realizacji II modułu ogólnopolskiego projektu czytelniczego Lekturki spod chmurki, pod hasłem Bądź dobry dla zwierząt.

Uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawczynią zaprosili na zajęcia kilka osób, które czytały głośno fragmenty przygotowanych książek. Gośćmi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: Pani dyrektor Anna Średniawa, Pani bibliotekarka Aneta Kozioł i mama uczennicy z klasy, Pani Sylwia Gaj. W czasie zajęć uczniowie wskazywali zalety czytania, uczestniczyli w zabawie czytelniczej, kilkoro również włączyło się w głośne czytanie. Fajnym i radosnym akcentem było głośne czytanie przez wszystkich uczestników naraz, na zakończenie zajęć.

Klasy I b, I a i II b,  7 lutego zaprosiły Panią Dyrektor, aby przeczytała lekturę pt. Kapelusz pani wrony. Natomiast 8 lutego, fragment książek o zwierzętach czytała w klasie Ib Pani Aneta Kozioł i siostra uczennicy z klasy,  Pani Alicja Wiatr.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i skupieniem słuchały czytanych teksów. Wiemy, że czytanie poszerza wiedzę, ułatwia naukę, rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Jest też wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zachęcamy więc wszystkich do korzystania z tych dobrodziejstw, a tym, którzy wsparli tę akcję i aktywnie włączyli się w jej przebieg serdecznie dziękujemy!

Małgorzata Gaj

16 lutego 2024