Przedświąteczne przygotowania w Szkolnym Kole Caritas …

Członkowie Szkolnego Koła Caritas, działającego w naszej szkole, jak co roku, rozpoczęli przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia już w listopadzie. Pierwszą akcją, w którą nasi wolontariusze zaangażowali wszystkie klasy była zbiórka prezentów dla podopiecznych zaprzyjaźnionej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Rzuchowej. Uczniowie chętnie przynosili gry, kosmetyki, słodycze, artykuły papiernicze. Ponadto klasa IIIb gimnazjum zorganizowała, podczas andrzejek, kiermasz własnoręcznie upieczonych pierniczków i innych ciasteczek. Cały dochód został przekazany na prezenty oraz materiały dekoracyjne wykorzystane podczas warsztatów, które odbyły się w Rzuchowej 17 grudnia. Członkowie naszego Koła wraz z podopiecznymi placówki własnoręcznie przygotowali na choinkę, piernikowe gwiazdki, aniołki, renifery, dzwoneczki, śnieżynki.

Kolejną doroczną akcją, która angażuje naszych wolontariuszy jest wykonywanie kartek świątecznych i stroików dla osób starszych i samotnych z naszej parafii. Zostały one zaprojektowane i wykonane własnoręcznie przez uczniów, którzy poświęcili swój czas wolny na ich przygotowanie. Uczniowie, którzy pomagali podczas parafialnej wigilii, przekazali wykonane prezenty przybyłym gościom.

W okresie Adwentu po każdej niedzielnej Mszy Św. nasi wolontariusze prowadzili również sprzedaż świec w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspomagając w ten sposób pracę i działalność parafialnego oddziału Caritas.

Opiekun Koła:

Diana Piotrowska