RAJD klasy VII b

W dniach 10-11 października uczniowie klasy VII b wzięli udział w rajdzie górskim na Halę Łabowską (1061 m n.p.m.). Hala znajduje się w Popradzkim Parku Krajobrazowym. Wspinaczkę zaczęliśmy w Rytrze nieopodal zamku. Pierwszy dłuższy postój był na Cyrhli- polanie w Beskidzie Sądeckim. Podczas wędrówki górskim szklakiem dzieci podziwiały piękno ojczystej przyrody. Poznały też historię związaną z pomnikami upamiętniającymi żołnierzy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich walczących z hitlerowskim najeźdźcą. Dotarliśmy do celu około godziny 17:00. Obecnie na hali funkcjonuje schronisko, w którym mieliśmy okazję przenocować. Wieczorem było pieczenie kiełbasek oraz zabawy przy ognisku. Mimo niełatwej trasy wszyscy doszli na halę z uśmiechami na twarzy. W kolejnym dniu rajdu udaliśmy się w drogę powrotną, ale tym razem na Piwniczną. W tej miejscowości mieliśmy okazję skosztować tutejszej leczniczej wody. Następnie wsiedliśmy do pociągu i wróciliśmy do Bogoniowic.

Michał Cieśla
11 października 2018