Realizacja projektu Każdy inny – wszyscy równi w nowym roku

W związku z przypadającym 4 stycznia Światowym Dniem Braille'a na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka informacyjna, zawierająca m.in. wyzwanie polegające na odczytaniu życzeń noworocznych zapisanych pismem punktowym.
Zorganizowano też Szkolny Dzień Braille'a. Każda z klas otrzymała zadanie napisane na maszynie brajlowskiej. Należało odczytać wspólnymi siłami zdanie, zapisać je pod znakami punktowymi i wykonać zawarte w nim polecenie. Nie było łatwo…
Realizacja pomysłu była możliwa dzięki życzliwości Pani Jolanty Albin, instruktora orientacji przestrzennej osób niewidomych i słabowidzących z Tarnowa. Serdecznie dziękujemy.
Uczniowie mieli również możliwość zapoznać się z dwumiesięcznikiem Promyczek w brajlu, który szkoła otrzymała od Polskiego Związku Niewidomych, za co także dziękujemy.

Joanna Roczniak

26 stycznia 2023