11 marca 2020

Dnia 11 marca 2020 r. w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został rozegrany półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców. W zawodach wzięły udział cztery drużyny będące mistrzami swoich powiatów, czyli: Szkoła Podstawowa nr 18 z Tarnowa oraz szkoły z  Gnojnika, Olesna i Ciężkowic. Stawką był awans do finałów wojewódzkich rozgrywek prowadzonych przez Małopolski Związek Sportowy. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, więc zespoły rozegrały trzy mecze. Nasza reprezentacja po zwycięskich spotkaniach z Olesnem (8:3) i Gnojnikiem (8:6), przystąpiła do starcia o turniejowe zwycięstwo z chłopcami z tarnowskiej osiemnastki. Tylko zwycięzca tego meczu uzyskiwał awans do dalszych rozgrywek. Niestety, spotkanie zakończyło się zwycięstwem tarnowian (21:11), a naszej drużynie przyszło zadowolić się drugim miejscem w rejonie. Naszym chłopcom należą się słowa uznania za zaangażowanie, postawę i jeden z najlepszych wyników w grach zespołowych w historii szkoły.

Na koszykarski sukces Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach zapracowali: Jakub Choczyński, Szymon Dziuban, Kacper Dziuban, Hubert Hołda, Hubert Żaba, Jakub Dziodzio, Mikołaj Śliwa, Damian Ligęza, Igor Kotul, Karol Król, Tymoteusz Skowron, Daniel Bawołek.

Michał Cieśla

Rejonowe Igrzyska Dzieci w Koszykówce Chłopców