Relacja z koncertu

Wydaje się często, że Boże Narodzenie wypada w najmniej odpowiednim momencie – przy najkrótszym dniu, najdłuższej nocy, kiedy jest zimno, ciemno i pada śnieg, ale przecież nie to jest najważniejsze… Bóg się rodzi i z Narodzenia Pana dziś dzień wesoły. Sporo czasu upłynęło od momentu, w którym po raz pierwszy w naszej świątyni zabłysło światło betlejemskiej szopki… I może to nadal jest dobry czas, by śpiewem chwalić Pana – tak szczerze i z ochoczym sercem. I właśnie w tej świątyni, w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego, 2 lutego 2019 roku o godz. 18.00 odbył się koncert chóru szkolnego Nolite timere ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach pod kierownictwem pani Małgorzaty Miłkowskiej. Koncertowi przyświecały słowa: Kolęda płynie z wysokości… i uczy miłości. Współorganizatorami koncertu było Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice i parafia Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła.

Już na początku koncertu prowadzący, ks. Mateusz Florek, posłużył się słowami ks. Jana Twardowskiego:

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby uczyć się miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać…

Następnie pięknym wykonaniem kolęd i pastorałek uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem pomagali odpowiedzieć na pytanie, dlaczego trzeba uczyć się miłości? Kolędy przeplatane poezją bożonarodzeniową m.in. św. Jana Pawła II czy św. Siostry Faustyny miały uświadomić licznie zebranym Mieszkańcom Ciężkowic, że w życiu każdego człowieka najważniejsza jest miłość. Wykonawcy, dzieląc się swoimi licznymi talentami, ubogacili ten szczególny wieczór pięknem i dobrem.Koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły został nagrodzony gromkimi, niesłabnącymi brawami, a każdy wychodzący z Sanktuarium z pewnością doświadczył iskierki dobra płynącej z dźwięków kolędy.

ks. Mateusz Florek

02 lutego 2019