Rocznica bitwy w Dąbrach

Dnia 22 października 2023 r. w Dąbrach odbyła się uroczystość upamiętniająca bitwę oddziału Regina II z przeważającymi siłami niemieckimi. Wzięli w niej udział między innymi mieszkańcy Ciężkowic: Leon Łuczkiewicz oraz jego synowie: Marian i Roman, którzy poświęcili za ojczyznę życie.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły pod opieką p. M. Cieśli, p. J. Zagórskiej i p. M. Hołdy. W skład pocztu sztandarowego weszli: N. Wilga , K. Kanigowska i M. Śliwa, a wiązankę pod pomnikiem złożyli: M. Ablewicz, J. Bąk oraz M. Dziuban.

Cieszy fakt, że oprócz wyżej wymienionych osób w uroczystości wzięło udział wielu innych uczniów.

Nawiązanie do wydarzeń w Dąbrach znajduje się również w Ciężkowicach. Na budynku szkoły umieszczona jest tablica poświęcona pamięci partyzantów AK walczących za ojczyznę.

Marta Hołda

23 października 2023