Rodzinne kolędowanie w przedszkolu

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim, czego nam na co dzień brakuje.

Zwyczaj wspólnego rodzinnego śpiewania kolęd zanika. Chcąc podtrzymać tę wspaniałą tradycję, w przedszkolu ogłosiliśmy II edycję Konkursu Kolęd i Pastorałek. Odbył się on 3 stycznia 2023 r. Organizatorki panie: Paulina Przychodzka i Anna Gomułka powitały przybyłych na uroczystość uczestników konkursu, zaproszonych gości, przedszkolaków oraz grono pedagogiczne. By zachęcić wszystkich do wspólnego kolędowania, Pani Paulina Przychodzka wraz ze swoją rodziną zaśpiewała pastorałkę Józefie, stajenki nie szukaj

Każdy z zespołów wykonał utwór (kolędę, pastorałkę) przy akompaniamencie muzycznym. Oceniano walory głosowe, interpretację kolędy, strój oraz ogólne wrażenie artystyczne, jakie tworzyli wykonawcy. Występy uczestników nagradzane były gromkimi brawami.

Prezentację przygotowanych utworów oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

Pani Anna Średniawa – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciężkowicach;

Pani Gabriela Smalec – Przewodnicząca Rady Rodziców;

Pani Aneta Kozioł nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciężkowicach.

Po wysłuchaniu wszystkich zespołów Komisja udała się na naradę, a czas oczekiwania na werdykt upływał na wspólnym kolędowaniu przy akompaniamencie akordeonu.

Podsumowując wyniki konkursu, Pani Dyrektor podkreśliła, że jury, oceniając występujących, miało trudne zadanie, bowiem niełatwo jest występować na scenie, a jeszcze trudniej oceniać wykonawców.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce  – Lena i Julia Podobińskie z rodziną

I miejsce – Wojciech Bawołek z rodziną

II miejsce – Maria Drażnycia z tatą

II miejsce – Łucja i Filip Rojek z rodziną

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy.

Oprócz wielu wspaniałych wrażeń towarzyszących imprezie został zrealizowany najważniejszy cel, którym było wspólne kolędowanie.

Na koniec Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział w konkursie.

Dziękujemy:

- rodzinom za piękne kolędowanie,

- członkom komisji,

- Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród,

- Pani Beacie Jamce i  Panu Janowi Frydzie za oprawę muzyczną.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję Konkursu Kolęd i Pastorałek.

Paulina Przychodzka

09 stycznia 2024