Rodzinnie czytamy

W marcu i kwietniu br. klasa III SP zrealizowała projekt zatytułowany Rodzinnie czytamy, problemom radę damy, który miał na celu:

- propagowanie czytelnictwa,

- prezentację książek zakupionych do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,

- wykorzystanie bajki terapeutycznej w rozwijaniu umiejętności czytania u uczniów klas młodszych,

- stwarzanie pretekstu do rodzinnego spędzania czasu wolnego z książką,

- wskazywanie rodzicom sposobów wsparcia dziecka oraz pokonywania problemów,

- przybliżenie tematyki autyzmu i innych zaburzeń całościowych u dzieci.

Uczniowie klasy III odwiedzili bibliotekę i zapoznali się z nowymi pozycjami książkowymi, które systematycznie zaczęli wypożyczać. Następnie wymieniali się spostrzeżeniami i wrażeniami po lekturze oraz przygotowanymi wizytówkami kilkudziesięciu książek. Każda wizytówka zawierała autora, tytuł i grafikę ilustrującą stronę tytułową, a także tytuł projektu i zachętę do czytania w postaci słów: Wypożycz mnie w szkolnej bibliotece, przeczytaj i porozmawiaj z Rodzicami :))

Wizytówki trzecioklasiści rozpowszechnili również wśród młodszych kolegów i koleżanek z klas pierwszych i drugich oraz podarowali bibliotece.

Joanna Roczniak

24 kwietnia 2019