Setna rocznica urodzin Jana Pawła II

Dokładnie dziś, 18 maja, przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły- świętego Jana Pawła II- głowy Kościoła katolickiego, wielkiego Polaka, patrona naszej szkoły. Na pewno wszyscy pamiętamy ten wspaniały dzień 23 listopada 2017 roku, kiedy to społeczność Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach przyjmowała imię wielkiego Rodaka. Była to chwila niezapomniana, pełna wzruszeń i dumy, że przynależymy do zaszczytnego grona uczniów Papieża, który stał się odtąd naszym osobistym Nauczycielem, Przewodnikiem i wzorem do naśladowania.

W odpowiedzi na ogłoszenie przez Sejm RP bieżącego roku Rokiem Jana Pawła II planowaliśmy wiele różnych inicjatyw, uroczystości i imprez szkolnych oraz środowiskowych, które miały upamiętnić naszego Patrona. Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała nasze plany, powodując, że te działania nie odbędą się wcale lub zostaną przeniesione na drugą połowę roku.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na własną rękę, w gronie domowników, uczcić pamięć Jana Pawła II, podejmując w rodzinnym gronie jakieś drobne inicjatywy. Może to być wspólna modlitwa, dobry uczynek, obejrzenie w telewizji lub internecie programu o Janie Pawle II, wspomnieniowy powrót do dnia nadania imienia szkole, rozmowa ze starszymi członkami rodziny o pielgrzymkach Jana Pawła II do ojczyzny. Ważne, by w tym dniu złączyć się duchowo w jedną dużą społeczność, zespoloną osobą Papieża.

Jak SZTANDAR jednoczy nas w szczególnych dniach, gdy jesteśmy w szkole, tak dzisiaj, gdy jesteśmy rozproszeni, niech złączy nas MYŚL o Janie Pawle II- świętym Człowieku, wybitnym Polaku, najczcigodniejszym Patronie.

Gabriela Schabowska

18 maja 2020