Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 25 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole szczególna uroczystość – oficjalne włączenie pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej.

Najmłodsi uczniowie przygotowywali się do niej niemal od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się tekstów wierszy i piosenek oraz wytrwale ćwiczyli tańce, w próby których popołudniami aktywnie włączyli się również rodzice. To oni, krokiem poloneza, wprowadzili na scenę swoje pociechy w dniu ślubowania. Na przywitanie ciepłe, pełne życzliwości słowa skierowała do uczniów klas pierwszych Pani Dyrektor Zofia Tarasek.

Pierwszoklasiści – których w tym roku jest 46 – wspaniale pokazali się podczas swojego pierwszego w szkole występu artystycznego. Pięknie zaprezentowali tematykę związaną z naszą ojczyzną, patronem szkoły i zasadami zachowania. W niezwykle podniosłej atmosferze przed sztandarem szkoły ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po symbolicznym pasowaniu, którego dokonała Pani Dyrektor specjalnie na tę okazję przygotowanym ogromnym ołówkiem, uczniowie klas pierwszych odebrali liczne życzenia i upominki od zaproszonych gości, rodziców i samorządu uczniowskiego. Nie obyło się bez wspólnych zdjęć i przygotowanego przez rodziców poczęstunku.

Wszystkim ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Joanna Rocznik

25 października 2019