Ślubowanie uczniów klas pierwszych
WITAJCIE W SZKOLE, PIERWSZAKI!

Dnia 13 września 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to  piękna tradycja kultywowana już od wielu lat. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: Dyrekcja szkoły,  uczniowie klas II i III wraz z wychowawcami oraz rodzice pierwszaków.  Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Celująco udowodnili, że zasługują na to, by zostać prawdziwymi uczniami. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektor szkoły, panią Annę Średniawa. Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika dokonane przez panią Anetę Kozioł, nauczyciela bibliotekarza naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i upominek ufundowany przez rodziców. Na koniec odbyła się sesja fotograficzna, a potem wspólny poczęstunek. Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej, szkolnej drodze.

Alina Jurkiewicz

22 września 2023