Śpiewaliśmy u Paderewskiego

Dnia 20 listopada 2022 roku nasi młodzi chórzyści uczestniczyli w wieczorze patriotycznym Spotkajmy się u Paderewskiego  Zaprezentowali program poetycko-muzyczny Kocham Cię, moja Ojczyzno, wysłuchali Wspomnienia Pułkownika Jerzego Pertkiewicza, śpiewali wspólnie z innymi uczestnikami spotkania pieśni patriotyczne. Próbowali wspaniałych lokalnych potraw z gęsiny. Spotkanie u Paderewskiego było wspaniałą, żywą lekcją patriotyzmu i historii, w której uczestniczyły również rodziny występujących, mieszkańcy Ciężkowic, goście z Krakowa i Tarnowa. Wspaniały klimat stworzony przez organizatorów spotkania i jego uczestników podkreśliło miejsce wydarzenia – Dwór Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Małgorzata Miłkowska

02 grudnia 2022