Spotkanie przedszkolaków z policjantem

Dnia 26.09.2023 r. do naszego Przedszkola przybył  młodszy aspirant z KP w Ciężkowicach  pan Dawid Smagacz. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi.  Pan policjant przybliżył dzieciom  zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i udzielił przedszkolakom  kilku cennych wskazówek. Podkreślił, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Opowiadał o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny – czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Następnie udały się  na najbliższe przejście dla pieszych, gdzie pod bacznym okiem policjanta ćwiczyły prawidłowe przechodzenie. Na koniec spotkania przedszkolaki  miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz stojący na parkingu przedszkolnym i posłuchać sygnałów policyjnej syreny. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. W szczególności kamizelka oraz mało znane  wszystkim kajdanki.  Na pamiątkę spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczne w czasie spacerów i wycieczek. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Przedszkolaki  podziękowały panu policjantowi  za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa w  ruchu drogowym, bezpiecznej zabawy.  Bardzo serdecznie dziękujemy Panu za tak miłe i interesujące spotkanie.

Irena Sikora

10 października 2023