Spotkanie z lekarzem zwierząt

Dnia 25.02.2020 r. dla uczniów klas I-III zorganizowano zajęcia z lekarzem weterynarii. Naszym gościem była miejscowa pani doktor Magdalena Zwolenik wraz ze swoją asystentką panią Dominiką Pach. Spotkanie zorganizowały wychowawczynie klas biorących udział w ogólnopolskim projekcie czytelniczym Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki. Moduł II realizowany na przełomie stycznia i lutego zakładał poznanie lektur o zwierzętach zgodnie z hasłem Zwierzęce lekturki spod chmurki.
W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość poznania pracy weterynarza oraz utrwalenie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych. Pani weterynarz, ubrana w charakterystyczny strój, opowiadała o swojej pracy, o codziennych spotkaniach z czworonogami mniejszymi i większymi, o trudnościach, niebezpieczeństwach, jak i powodach do radości. Zaprezentowała dzieciom sposoby badania zwierząt i udzieliła wskazówek dotyczących udzielania pomocy chorym. Przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami i o konieczności szczepień. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość obejrzenia wielu akcesoriów, narzędzi pracy, środków leczniczych i opatrunkowych. Dzieciom spodobała się ta nietypowa lekcja. Były bardzo zainteresowane, brały aktywny udział, opowiadały o własnych zwierzętach i zasypywały Panią weterynarz różnymi pytaniami. Uczniowie podziękowali pani doktor za wizytę wręczając dyplom, natomiast sami zostali jeszcze obdarowani słodyczami.

Małgorzata Gaj

25 lutego 2020