Spotkanie z podróżnikiem

Dnia 21 listopada na sali gimnastycznej w  naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem z grupy Trzask.pl, który opowiedział o swojej wyprawie do Turcji.

Uczniowie dowiedzieli się, jak tanio podróżować po kraju położonym na 2 kontynentach. Zobaczyli zarówno wspaniałe zabytki kultury antycznej znajdujące się w Hierapolis, Efezie, Çanakkale oraz obiekty  z czasów późniejszych zlokalizowane w Stambule i Koni. Podróżnik pokazał wspaniałe trawertynowe  tarasy w Pamukkale oraz bajowe formy skalne i podziemne miasta w Kapadocji. Uczniowie mogli także oglądać wirujących derwiszów, a nawet założyć ich stroje i spróbować zatańczyć w rytm  tureckiej muzyki. Były ciekawostki o Turcji i konkursy.

Uważam, że w ciekawy sposób została przybliżona kultura, tradycja i historia Turcji, którą z pewnością wielu w przyszłości odwiedzi.

Małgorzata Bajorek

23 listopada 2022