Spotkanie z przedstawicielem KRUS

Dnia 11 marca 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-V z przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Tuchowie panem Stanisławem Cichem.

Celem spotkania było przeprowadzenie pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem ciągników,  maszyn i innych urządzeń rolniczych.

Podczas spotkania promowano właściwe zachowania dzieci w otoczeniu pracy rolniczej poszerzając ich wiedzę o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym. Uczniowie obejrzeli prezentację pt. Bezpieczeństwo dzieci na wsi oraz film edukacyjny: Rodzina Porażków.

Spotkanie miało również zachęcić uczniów do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich. Ma również poszerzyć wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w pracy rolnika. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali książeczki promujące bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym. Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie, a panu Stanisławowi Cichowi serdecznie dziękujemy za przekazanie cennych informacji i wskazówek.

Alina Jurkiewicz

11 marca 2019