Spotkanie ze strażakami

Klasa I b w ramach realizacji III modułu międzynarodowego projektu czytelniczego Czytam z klasą Lekturki spod chmurki przeczytała książkę Jak Wojtek został strażakiem. Zainspirowani treścią uczniowie chcieli poszerzyć swoją wiedzę o pracy strażaków. Świetną ku temu okazją stało się spotkanie z druhami strażakami, których odwiedziliśmy w pobliskiej remizie. Panowie Marcin Śliwa i Bartłomiej Kuklewicz pokazali uczniom wnętrze remizy, sprzęt i stroje, a także wyposażenie wozów strażackich. Spotkaniu temu towarzyszyło wiele emocji…Przymierzanie ubrań, zakładanie hełmów i ciężkich butli, a także wejście do wozów sprawiły dzieciom wiele radości. Ogromną niespodzianką było również użycie przez każde dziecko węża – sikawki. Opowiadania o pracy, trudnych wyjazdach, szybkiej reakcji w różnych sytuacjach na pewno na długo zostaną w pamięci uczniów. Niektórzy deklarowali, że gdy podrosną, zasilą strażackie szeregi. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję, miłe przyjęcie i słodką niespodziankę.

Małgorzata Gaj

31 maja 2022