Spotkanie ze sztuką teatralną

Początkiem kwietnia pierwszoklasiści wybrali się do teatru im. Ludwika Solskiego
w Tarnowie na spektakl dla dzieci pt. Powrót krasnoludków. Tematem przedstawienia było przeniesienie krasnoludków do przyszłości i ich spotkania z rzeczywistością XXI wieku. Reżyser i scenograf w jednej osobie - Zina Zagner, opowiada o perypetiach obudzonych po stu latach krasnali. Zagubione w dzisiejszym świecie uczą się korzystania z techniki XXI wieku. Poznają różne wynalazki, m.in. telefon, odkurzacz, lodówkę, żarówkę,… Na swojej drodze spotykają Kota – rezydenta mieszkania w jednym z bloków, poznają także sprawczynię całego zamieszania – Wróżkę, która niechcący uśpiła bohaterów i pomaga im teraz w oswojeniu współczesności. Ciekawa oprawa muzyczna, dynamiczny przebieg wydarzeń oraz wspaniała gra aktorska spowodowały, że czas w teatrze upłynął bardzo szybko i przyjemnie. Przed wyjazdem, jak i po nim, uczniowie utrwalali pojęcia związane z teatrem, omawiali wygląd teatru, poznawali rodzaje lalek teatralnych oraz uczyli się właściwego zachowania. Spotkanie ze sztuką na pewno wkrótce powtórzymy.

Małgorzata Gaj

14 maja 2019