Sprintem do maratonu

Dnia 11 października 2023 r. przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciężkowicach wzięły udział w  imprezie sportowej Sprintem do maratonu. Miejscem zabawy była Hala Widowiskowo-Sportowa w Ciężkowicach, a celem projektu upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. To bardzo ciekawa akcja,  do której w tym roku dołączyliśmy już po raz dziewiąty. Jak przystało na prawdziwych biegaczy, każdy przedszkolak ubrany był  w strój sportowy, a na piersiach miał numer startowy. Do tytułowej piosenki Sprintem do maratonu przedszkolaki wraz w wychowawcami, rodzicami i Panią Dyrektor wykonały pierwszą część rozgrzewki. Następnie każda z grup pokonywała mały tor przeszkód: marsz równoważny, slalom, itp. Najważniejszym momentem tej imprezy był bieg. Na starcie ustawiały się kolejno wszystkie grupy. Dzieci w wielkich emocjach rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. W naszym maratonie nie było przegranych. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Nasze dzielne przedszkolaki przebiegły w sumie ponad 10 kilometrów!

Agnieszka Galas

12 października 2023